6 טיפים ללכידת סרטונים משפחתיים בלתי נשכחים

Facebook
Twitter
LinkedIn

יצירת סרטונים משפחתיים היא אומנות שמאזנת בין הכנה, ההגדרות הנכונות והרוח האמיתית של הרגעים שאתם לוכדים. הנה טיפים חשובים שיעזרו לכם לצלם סרטונים משפחתיים שיכולים להפוך לאוצר לדורות הבאים:

 1. תכנון הצילום: אמנם חיוני ללכוד רגעים ספונטניים, אבל תסריט/תוכנית/רעיון יכולים להדריך אתכם ביצירת סרטון מיוחד יותר. מיקומים: סקירת מיקומים אפשריים מראש. בין אם בבית או במיקום יפה בחוץ ולפעמים בחירת שעת הצילום היא זו שתעשה את כל ההבדל. בחרו מקומות שמתאימים לכם ובעיקר אהובים עליכם ועל הילדים.
 2. אל תצלמו קטעים יותר מידי ארוכים, פעם בדור ההורים שלי היו יכולים לצלם נסיעה באוטו או מופע במשך חצי שעה ואם הם היו מצלמים 2 דקות מתוך אותו קטע הזיכרון היה די זהה. אם זה לא משהו מאוד מיוחד אני ממליץ לצלם דגימות של אותם רגעים על מנת שיהיה תיעוד שלהם אבל שישאיר לכם מספיק זמן גם להנות מהרגע, מה גם שכנראה אף פעם לא נראו את הוידאו המאוד ארוך והמשמים הזה)
 3. השקיעו בציוד טוב: מצלמה באיכות טובה יכולה לעשות הבדל מהותי. היא לא חייבת להיות היקרה ביותר אבל היא חייבת להיות נוחה (כזו שלא תחשבו אם לקחת אותה לטיול/הופעה של הילד או לא). בשנת 2023 סמארטפונים מציעים איכות וידאו מעולה!
  חצובה: כדי שתוכלו להשיג צילומים יציבים ומקצועיים וגם צילום עצמי שלכם עם בן/בת הזוג או עם כל המשפחה.
  מייצב – Gimbel: יכול לתת לכם יכולת שפע הייתה שמורה רק לעולם הקולנוע, לצלם תוך כדי הליכה/ריצה ולקבל וידאו ללא רעידות.
 4. תאורה: השתמשו באור טבעי ככל האפשר. צילום במהלך שעות הזהב (זמן קצר לאחר הזריחה או לפני השקיעה) יכול להציע זוהר יפה לסרטונים שלכם.
  אור מלאכותי: אם אתם מצלמים בתוך הבית, ודאו שהסצנות שלכם מוארות היטב ושהמצלמה מכוונת נכון כדי להימנע מצילומים מגורענים.
 5. ללכוד רגעים אותנטיים, נשמע בנאלי אבל הרגעים שאנחנו לא מנסים להנדס הם הרגעים הכי פוטוגניים וקסומים, לפעמים מה שיכול לעזור לכם זה להגיד לילד שכיבינו את המצלמה שבפועל היא ממשיכה לצלם או פשוט להסיט את נושא השיחה למשהו ממש לא קשור. זה עדיף על פני הניסיון להוציא מהילד את החיוך כמעט בכוח.
 6. תכללו סוגי שוטים שונים: רחבים כדי לקבוע את המיקום בו אתם נמצאים ( בית, רמת הגולן או שוויץ). תקריב:  כדי להתמקד בביטויים ופרטים רגשיים (ידיים, בקבוק תינוק, חיוך), שוטים סטטיים וגם כאלה עם תנועה

סיכום על ידי שימת לב לתכנון,לכידת רגעים אותנטיים ועריכה מתוך מחשבה, תוכלו ליצור סרטונים משפחתיים שאינם רק הקלטות אלא נרטיבים יפים המלאים בחיבה, חום ובקשרים העמוקים של המשפחה. זכרו, המטרה היא ליצור מזכרת נצחית שתכלול יפה את הסיפור הייחודי של המשפחה שלכם.

צור קשר

כתובת : סימטת אבני החושן 6, רמת גן

שעות פעילות  09:00 - 19:00